Benkó Barbara ezüst érmet szerezett a Cyprus Sunshine Cup második fordulóján

BringaSport – 2017.03.06 – Március 5-én rendezték a Sunshine Cup második fordulóját Cipruson. A mostani MTB XCO verseny UCI C1 kategóriás volt, Benkó Barbara (Focus XC Team) ezüst érmes lett, amivel 40 világranglista pontot sikerült szereznie.

17098073_1348945258504732_7373340546761484494_o

Eredménylista >>

Benkó Barbi múlt hétvégén szintén Cipruson a 20. jubileumi, 4 napos, kiemelt UCI kategóriás Sunshine Cup-on fantasztikus eredményeket ért el, ami a világranglistán a 15. helyet jelentette számára. A jó forma továbbra is tart, a mostani UCI C1 kategóriás XCO versenyen a 2015-ös andorrai világbajnokság bronzérmese, az ukrán Yana Belomoina mögött lett második. Az utolsó körben egy defekt is hátráltatta, de elmondása szerint nem ezen dőlt el a verseny:

“Együtt mentünk a Belomoinával, a feléig Alexandra is jött, aztán Yana robbantott, amit én tudtam csak átvenni. Az utolsó másfél körben elment kicsit, de láttam még. Aztán az utolsó kör felénél egyik kanyarban éreztem, hogy picit laposabb az első gumim, majdnem lefordult egy kanyarban, onnan én óvatosban mentem, de azért még siettem… Szerencsére csak miután beértem a célba, akkor eresztett le végleg. Elég defektveszélyes volt a pálya, én tegnap edzésen kaptam kettőt is… Nem ezen múlott, Yana erősebb volt, mindenhogy megvert volna, de örülök a 2. helynek! Jól éreztem magam, szerencsére jól ment, a pálya is tetszett, elég technikás volt, ez okozta Michiels vesztét” – számolt be a Bikemag.hu portálnak Benkó Barbara a versenyről.

17039398_1348945368504721_8082095586540000077_o

A hétvégén már Spanyolországban versenyzik Barbi a válogatott többi részével, a UCI HC kategóriás Copa Catalana Internacional versenyen vesznek majd részt Banyolesben.