Pálya

Borissza és Lovassy is kivívták a jogot a pályakerékpáros világkupákon való indulásra

BringaSport – 2016.09.22 – Szeptember 17-én került megrendezésre Barcelonában a 13. Trofeu Ciutat de Barcelona, UCI CL2 besorolású pályakerékpáros verseny, amelyen Lovassy Krisztián (BVSC-Zugló / Team Differdange – Losch) és Borissza Johanna (BVSC-Zugló) mezőny számokban versenyeztek, kiváló eredményekkel.

2016-09-17-20-59-23_2

Lovassy Krisztián aranyérmet szerzett a pontversenyben, a scratch versenyszámban pedig ezüstöt.

2016-09-16-15-37-19_2

Borissza Johanna a scratch versenyben a 3. helyen végzett, a selejtezőben a 2. lett, illetve pontversenyben az 5. helyre elegendő pontot gyűjtött.

2016-09-17-18-10-08_2

Versenyzőink kiváló szereplése bebiztosított a világkupa részvételük lehetőségét, így a magyar pályakerékpáros válogatott három fővel – Borissza, Lovassy, Szalontay – vesz majd részt a négy világkupa futamon: VK I. november 4-6. Glasgow, Egyesült Királyság, VK II. november 11-13. Apeldoorn, Hollandia, VK III. február 17-19. Cali, Kolumbia, VK IV. február 25-26. Los Angeles, USA

Előtte azonban október 13-14-én a 2016-os GP Vienna CL1-es versenyen, valamint október 19-23-án a párizsi pályakerékpáros Európa-bajnokságon szurkolhatunk majd a magyar válogatottnak.