Para

Földi Bence Európa Kupa futamot nyert Szlovákiában

BringaSport – 2016.06.02 – Május 27. és 29. között került megrendezésre a Hallássérültek MTB Európa Kupája a szlovákiai Kálnica községben, ahol a BVSC-Zugló két bringása, Földi Bence és Csontó Ádám mérkőztek meg a nemzetközi mezőnnyel. A több napos verseny összetettjében az első helyet Földi Bence szerezte meg, Csontó Ádám a 9. lett.

A 2016-os Kálnica Bikefest, ami egyben a Hallássérültek Európa Kupájának is állomása, május 27-én az XC Eliminator versenyszámmal indult. Ezen a napon Földi Bencének a 4. helyet sikerült megszereznie, Csontó Ádám pedig a 11. helyen futott be.

Kalnica_Bikefest_2016_01

Földi Bence

Másnap, május 28-án rendezték az XTC-Extreme Uphill versenyszámot (rövid hegyi időfutam, igen meredek pályán), ahol Bence már nem elégedett meg a negyedik hellyel. Az 500 méteres hegymenetet ő teljesítette a leggyorsabban, és 3’07,7”-es idejével Európa-kupa győzelmet szerzett. Csontó Ádám itt 3’44,3”-as időeredményével a 9. helyre érkezett.

Kalnica_Bikefest_2016_02

Csontó Ádám

Vasárnap egy XCM versennyel zárult a három napos Európa Kupa. A 49 kilométeres Kellys Bikefest Maratonon épek és hallássérültek közös mezőnyben indultak, Bence itt 2:25’08,5”-es idejével az összetett 11. helyre érkezett, Ádám pedig 2:38’00,4”-et teljesítve az összetett 41. helyén zárt. Ezzel a teljesítményükkel a hallássérültek kategóriájában az Európa-kupa futam 2. illetve 7. helyét szerezték meg.

Bence EK

A két versenyző Kálnicában nyújtott teljesítményük alapján meghívást kapott Tajvanba a 2016. november 1-8. között megrendezésre kerülő Cycling Tour de Formosa tournement of the Deaf parakerékpáros versenyre.