Pálya

Szalontay Sándor a TOP 20-ban a világranglistán

BringaSport – 2016.05.23 – Május 14. és 16. között került megrendezésre Németországban a C1 kategóriás 4 Bahnen-Tournee versenysorozat, ahol Szalontay Sándor (Dr. Bátorfi-Agria KTK) sprint és keirin versenyszámokban indult. Mindhárom napon a 9. helyezést sikerült megszereznie, összesen sprintben 200, keirinben pedig 100 UCI pontot begyűjtve. Így a UCI sprint világranglistán Szalontay jelenleg a 17. helyen szerepel!

Fotó: Michael Deines

Május 14-én Öschelbronn-ban a spint versenyszámra került sor, amit a lengyel Damian Zielinski nyert meg, Sanyi a 9. helyett lett, ami 100 pontot jelent.

Május 15-én Oberhausen-ben folytatódott a versenysorozat a keirin versenyszámmal, ahol a holland Theo Bos szerezte meg az első helyet. Sanyi itt is a 9. lett, amiért szintén 100 UCI pont jár.

A Bahnen-Tournee fináléjában, május 16-án sprint versenyszámban állt rajthoz a magyar bringás. Az aranyérmes ismét a lengyel Zielinski lett, Szalontay pedig újra a 9. helyet szerezte meg, így újabb 100-zal gyarapítva a pontokat.