MTB sikerek a hétvégén: összesen 153 UCI pont és 5 dobogós hely

BringaSport – 2016.04.18 – Szerbiában versenyzett a hétvégén a magyar MTB válogatott, szombaton a Salcano MTB Cup hatodik fordulóján Novi Sad-ban, vasárnap pedig Dani Beograda – Trofej Cukarice versenyen Belgrádban. Parti András mindkét versenyen ezüst érmet szerzett, Cseh Veronika pedig mind a kétszer a dobogó harmadik fokára állhatott a hétvégén!

12998352_10153682332173520_613358538603851378_o

Április 16-án került megrendezésre a Salcano MTB hatodik fordulója Szerbiában, Novi Sad-ban, ahol kiválóan teljesítettek a magyar montisok. Az elit nők között Cseh Veronika, az Alpinbike Team Endura GIANT High5 versenyzője harmadik helyezést ért el (15 UCI pont). Az elit férfiak között is kiváló eredmények születtek szombaton, a Waberer’s evopro MTB Team versenyzői szinte elfoglalták az egész dobogót, Parti András ezüst érmet (20 pont), Szatmáry András pedig bronz érmet szerzett (15pont). Őket követte Dina Márton (Cube-Csömör) a negyedik (12 pont), Buruczki Szilárd (Cube-Csömör) az ötödik (10 pont), Vigh Zoltán (Waberer’s evopro MTB Team) a hatodik (8 pont) és Dina Dániel (Cube-Csömör) a 8. helyen (4 pont). Az elit férfiak így összesen 69 UCI pontot gyűjtöttek szombaton.

12994486_1265595666802341_4139139319551020869_n

Vasárnap, április 17-én a magyar csapat Belgrádban folytatta a versenyzést, a Dani Beograda – Trofej Cukarice XCO versenyen, ahol Parti András ismét ezüst éremmel (20 UCI pont), Cseh Veronika pedig ismét bronz éremmel (15 UCI pont) zárta a versenyt. Negyedik lett Dina Márton (12 UCI pont), ötödik Buruczki Szilárd (10 UCI pont), hatodik Szatmáry András (8 UCI pont), nyolcadik Vigh Zoltán (4 UCI pont), 12. pedig Dina Dániel. Az elit férfiak így összesen 54 UCI pontot gyűjtöttek vasárnap.