Benkó Barbi kiemelt kategóriás versenyt nyert Törökországban

Július 30-án rendezték Sakarya térségében a Sakarya Büyüksehir Belediyesi MTB Cup XCO kiemelt kategóriás hegyikerékpáros versenyt, ahol Benkó Barbara (Maloja Pushbikers-MTB) győzelmével 100 UCI világranglista pontot gyűjtött.

A helyi Bicycle Valley névre keresztel helyszínen kialakított pályán, egy 1,1 kilométeres bevezető szakaszt követően, hat 4,5 kilométeres kör várt a hölgyekre. Barbara végül magabiztos fölénnyel, bő két perces előnnyel győzött a második helyen célba érő belga Emeline Detilleux (BH-Wallonie MTB Team) előtt – az osztrák Tamara Wiedmann lett a harmadik.

„Örülök, hogy megnyertem ezt a versenyt, jól megy az edzés és a verseny a 42 fokos hőségben – írta viccesen közösségi média oldalain Barbara, aki vasárnap, augusztus 1-jén a Marathon World Series futamon is kipróbálja magát, ahol 80,9 kilométer vár rá.