MTB

Vas Kata Blanka harmadik az MTB világkupán Albstadtban

Világbajnoki U23-as ezüstérmesünk mellett Buzsáki Virág is bőven gyűjtött UCI világranglista pontokat.

Május 7-én a németországi Albstadtban rajtolt el a 2021-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat. A hosszú hétvége a női és a férfi elit short track futamokkal kezdődött, előbbiben Benkó Barbara a 24. helyet kaparintotta meg.

A szombati napon az UCI Junior Series futamaiban Oravecz Lora, Horváth Áron Mihály és Takács-Valent Márk, az U23-as nők versenyszámában pedig Buzsáki Virág, Schmidel Regina és Vas Kata Blanka volt érdekelt.

A 4,2 kilométeres, 190 méternyi szintet tartogató pályát a szakág egyik legjobb terepeként tartják számon, a kevésbé sziklás, viszont sok hosszú mászást tartogató, nézőbarát penzumot néhány éve bővítették ki egy látványos, épített, fa nyomvonallal is.

A junior lányok hatvan fős mezőnyében a francia Line Burquier győzött, Oravecz Lora sajnos nem ért célba, míg az ifjúsági korú fiuknál a svájci Finn Treudler bizonyult a legerősebbnek a közel 150 rajthoz álló ifjonc közül – Horváth Áron Mihály a 89., míg Takács-Valent Márk (1 kör hátrány) a 107. helyen gurult át a célvonalon.

Az U23-as lányok négy kört abszolváltak, hetvenketten vágtak neki a távnak, az osztrák Mona Mitterwallner (1:08:02) nyerte a futamot több mint két perccel maga mögé utasítva a dán Caroline Bohét, miközben harmadikként Vas Kata Blanka (+ 3:49) érkezett, aki ezzel 60 UCI világranglista pontot gyűjtött – hazánknak korábban csak Benkó Barbara révén volt U23-as világkupa dobogós helye hegyikerékpározásban. A cyclo-cross és az országúti szakágakban is jeleskedő Blankának ez volt a második idei XCO versenye, hisz az év korábbi szakaszában koronavírusus megbetegedés hátráltatta. Mellette ezúttal Buzsáki Virág is remekelt, tizennegyedik helyéért (+ 7:36) 14 pont járt – Schmidel Regina a 27. helyen (+ 9:46) végzett. A fiúknál nem volt magyar érdekeltség.

Az albstadti hegyikerékpáros világkupa zárónapján a női és férfi elit küzdelmeire került sor. A hölgyekre öt kör várt, melynek végén a francia Loana Lecomte diadalmaskodott 1:21:38-as idővel célba érkezve. Benkó Barbara (Maloja Pushbikers MTB) a 34. (+ 7:49) helyet csípte el, így 38 UCI ponttal gazdagodott.

A férfiak hat kört abszolváltak, itt is francia győzelem született Victor Koretzky révén (1:20:23), ami pedig a magyarokat illeti Parti András a 78. (+ 9:16), míg Palumby Zsombor a 117. (2 kör hátrány) lett, ezzel 3-3 világranglista pontot gyűjtve.

A 2021-es hegyikerékpáros világkupa-sorozat május 15-16-án a csehországi Nové Mesto Na Moravéban folytatódik.