Válogatott és ranglista

2017

Maraton kupasorozat összetett

Maraton ranglista összetett

XCO ranglista

XCM ranglista

2016

XCO ranglista

XCO UP (U9-U19) ranglista

XCM ranglista

MTB XC ranglisták

2015

XCO ranglista (pdf)

XCM ranglista (pdf)

Mountain Bike XCO és XCM Magyar Kupa eredmények

2014

XCO ranglista (pdf)

XCM ranglista (pdf)

Letölthető XCM ranglista (2014.12.04) >>

Utolsó frissítés: 2014.12.04

Hosszútáv FFI

# Név Egyesület Összpontszám
1. SZATMÁRY András Waberer’s Areus Cube MTB Team 1110 boy
2. VÍGH Zoltán Waberer’s Areus Cube MTB Team 880 boy
3. BLAZSÓ Márton Veszprémi KE 790 boy
4. SÜLE Róbert FOCUS TEAM HUNGARY 770 boy
5. SZALAY Péter FOCUS TEAM HUNGARY 840 boy
6. FARKAS Zsolt Bringabanda SC 648 boy
7. CLEPPE Wouter Alpinbike Team Endura Giant High5 750 boy
8. BODA Péter Kristóf Bringabanda SC 570 boy
9. ZSIVITY Zorán Meditech SC 480 boy
10. REZNIK Sándor Pilis Cross Country Club 450 boy
11. BÚR Zsolt Alpinbike Team Endura Giant High5 420 boy
12. TEMESI Viktor Alpinbike Team Endura Giant High5 340 boy
13. VERTICH Tamás Salgótarjáni HKE 265 boy
14. FEJES Gábor Dr. Bátorfi-Agria KTK 250 boy
15. TÓTH Marcell BIKE4LIFE 130 boy
15. CSIELKA Márk Waberer’s Areus Cube MTB Team 130 boy
16. NASZÓDI Zsolt SEVEN HILLS MTB SE 125 boy
17. SOÓS Tamás Gábor FOCUS TEAM HUNGARY 110 boy
18. KONDOR Gábor FOCUS TEAM HUNGARY 90 boy
18. CSONKA Olivér CUBE-Csömör 90 boy
19. IBRÁNYI Attila Vitalitás SE – Kross 85 boy
20. ERŐS András Merida Maraton Team-CST 80 boy
20. SZALONTAY Bence Merida Maraton Team-CST 80 boy

Letölthető XCO ranglista (2014.12.04) >>

Utolsó frissítés: 2014.12.04

U9 fiú

# Név Egyesület Összpontszám
1. RÓNAY Bálint Bike-Zone Gödöllő 1895 boy
2. VAS Barnabás Merida Maraton Team-CST 1660 boy
3. SZAKSZON András Pilis Cross Country Club 1530 boy
4. KISS Vince Dániel Bike-Zone Gödöllő 890 boy
5. Motován Ádám FOCUS TEAM HUNGARY 740 boy
6. Gerely Botond Crosskovácsi SE 540 boy
7. ÖRDÖG Ákos Alpinbike Team Endura Giant High5 350 boy

2016-os felnőtt XCO válogatási elvek

Az XCO felnőtt válogatott tagjait az elmúlt két év során elért nemzetközi és hazai eredmények alapján határoztuk meg. Elsődleges szempont, hogy azok a versenyzők legyenek a válogatottban és kapjanak nemzetközi szereplési lehetőséget, akik az olimpiai kvalifikációban eddig is részt vettek és ebben az idényben is tudják növelni az ország UCI pontjait. Csak olyan sportoló lehet XCO válogatott, aki a tárgy évet megelőző évben vagy a tárgy évben legalább 3 alkalommal UCI C2-es vagy magasabb besorolású versenyen UCI ranglista pontot tud szerezni. Aki egy idényben erre nem képes, az automatikusan kikerül a válogatott keretből.

Az XCO Szakmai Bizottság döntése alapján jelenleg a férfi “A” keret tagja Juhász Zsolt, Parti András és Vigh Zoltán. A “B” keret tagjai Buruczki Szilárd, Dina Márton, Kádi József és Szathmári András. A “B” keret tagjai kisebb versenyeken vesznek részt és abban az esetben “ugranak be” a pontszerzésbe, amennyiben az “A” keret valamelyik tagja megbetegszik, lesérül.

A nőknél az “A” keret tagja Benkó Barbara, Dr. Cseh Veronika és Göltl-Zeleni Linda.

A válogatottak tagjait a kvalifikációs időszak lezárulta után, május végén fogja felülvizsgálni az XCO Szakmai Bizottság.

2016-os XCM válogatási elvek

Az XCM VB-n csak olyan versenyző vehet részt magyar válogatottként, aki az UCI által megkövetelt UCI Marathon Series eredményekkel rendelkezik.

Az XCM EB-n csak olyan versenyző vehet részt magyar válogatottként, aki a Magyar Kupa sorozatban Felnőtt, Master 1, Master 2, vagy Master 3 korosztályban az EB nevezés leadásakor érvényes Magyar Kupa listán a korosztályában az első három hely valamelyikén van, vagy a megelőző idény összetett Magyar Kupa sorozatában dobogós helyen végzett.

2016-os XCO Utánpótlás válogatási elvek

Válogató versenyek mindkét korosztálynak:

  • április 10. Nagykovácsi (kombináció)
  • április 23. Pilisszántó (V4)
  • május 15. Felsőtárkány
  • július 17. Csömör (OB)

Válogatott tagság feltétele (lány, fiú) legalább két versenyen (jelenlegi kerettagoknak egy versenyen):

U15: győztes idő + 1.5 perc (90 mp)
U17: győztes idő + 1.5 perc (90 mp)

Kerettag U15:

  • Baranyi Dávid Áron
  • Bokros Csenge
  • Gerely Attila

Kerettagok U17:

  • Vas Kata Blanka
  • Buzsáki Virág
  • Fetter Erik
  • Kádi Tamás Benjámin

 

MOUNTAIN BIKE VÁLOGATOTT KERETTAGOK – 2015

XCO / A keret

girlBenkó Barbara
Focus Team
született: 1990.
girlDósa Eszter
Vitalitás SE
született: 1983.
girlPoór Brigitta
Merida Maraton SC
született: 1989.
boyParti András
Waberers
született: 1982.
boyJuhász Zsolt
Waberers
született: 1990.
boySzatmáry András
Waberers
született: 1990.
boyBlazsó Márton
Veszprémi KE
született: 1980.

XCO U23 / B keret

boyCsielka Márk
Waberers
született: 1990.
boyVigh Zoltán
Waberers
született: 1987.
boyDina Márton
Cube-Csömör
született: 1996.
boyErdélyi Attila
Cube-Csömör
született: 1996.
boyPalumby Zsombor
ZKSE
született: 1996.
boyBuruczki Szilárd
Cube-Csömör
született: 1979.

XCM keret

girlDósa Eszter
Vitalitás SE
született: 1983.
girlPoór Brigitta
Merida Maraton SC
született: 1989.
boyVigh Zoltán
Waberers
született: 1987.
boyBuruczki Szilárd
Cube-Csömör
született: 1979.
boySzatmáry András
Waberers
született: 1990.
boyBlazsó Márton
Veszprémi KE
született: 1980.
boySimon Péter
Cube-Csömör
született: 1991.

Utánpótlás U15

girlVas Kata Blanka
Merida Maraton SC
született:
boyBaranyi Dávid Áron
Mátéhegyi Ökopark
született:
u15_biro_david
Bíró Dávid
Cube-Csömör
született: 2001.

Utánpótlás U17

© www.facebook.com/VanikZoltanFotoBukovácz Kata
CUBE-Csömör
született: 1999.
© www.facebook.com/VanikZoltanFotoBuzsáki Virág
Pilis CCC
született:
© www.facebook.com/VanikZoltanFotoSchmidel Regina
Focus Team
született:
boyFetter Erik
Pilis CCC
született:
boyHajas Dávid Vendel
Dr. Bátorfi-Agria
született:
boyHetényi Gergely
Pilis CCC
született:
u17_kádi_tamás
Kádi Tamás Benjámin
CUBE-Csömör
született: 2000.
u17_kovacs_danielKovács Dániel
CUBE-Csömör
született: 1999.

Utánpótlás U19

u19_csikány_biankaCsikány Bianka
Salgótarjáni HKE
született:
boyDina Dániel
Pilis CCC
született:
boyD.Kovács Dávid
Fillari Team Budaörs
született:
boy Kádi József Krisztián
CUBE-Csömör
született: 1997.
boyValter Attila
CUBE-Csömör
született: 1998.
Close