BMX Racing

Utánpótlás eredmény parádé a vösendorfi BMX Alpok-Adria Kupa versenyen

BringaSport – 2015.06.03 – Kitűnő eredményeket szerzett a magyar felnőtt és utánpótlás válogatott keret az Alpok-Adria Kupa soron következő futamán Ausztriában, május 30-31-én. Félidőnél tart a négy ország (Magyarország, Olaszország, Ausztria, Szlovénia) által létrehozott bajnoki sorozat. Bécs külvárosában található BMX cross pálya az egyik legrégebbi Ausztriában található létesítmény. Közel harminc éve rendeznek ezen a helyszínen BMX kerékpáros versenyeket. A tavalyi verseny nem volt szerencsés a Magyarok számára, az elite csoportban induló Rozsenich Gábor itt szerzett súlyos vállsérülést.

P5301141

Annak ellenére, hogy korábban az országok képviselői jelezték a pálya veszélyességét és az Osztrák rendező megígérte annak biztonságossá tételét, semmi sem változott. A fiatalabb és az idősebb korcsoport pályavonalát egy rönkökből ácsolt fallal választották el melyre esett rá tavaly Rozsenich Gábor és az idei biztonságossá tétel abból állt, hogy néhány gumiszalagot tettek a rönkökre.

P5311173

Alapvetően kerékpározáshoz tökéletes időben kezdődtek a programok szombaton. A szabadedzés során együtt gyakoroltak az idősebb és fiatalabb versenyzők és Borbély Ferenc Benedeket egy kicsúszást követően telibe találta egy idősebb versenyző. Hatalmasat repült, de szerencsére komolyabb baja esett.

Mondhatni nem indult jól a rendezvény, de valójában az eredmények mindenért kárpótoltak magyarokat.

A 8 éves korcsoportban a 21 indulóból 9 magyar, felnőtt korcsoportban 2 elite és 1 junior versenyző volt.