MTB XC

Benkó és Parti megvédte címét az XCO OB-n!

Július 22-én Sopronban került megrendezésre az XCO Országos Bajnokság, amely meglepetés eredményekkel nem szolgált, viszont a változatos időjárásnak és a hazai átlagot magasan felülmúló rendezési színvonalnak köszönhetően a kerékpársport igazi ünnepe volt.

Mint azt korábbi cikkünkben megírtuk egy a hazai MTB sportban még egyedülálló, szombati sajtótájékoztatóval egybekötött technikai értekezlettel nyitotta meg a rendezvényt a soproni Focus Team Hungary csapata, melyen a megjelent férfi és női élmezőny nem csak kvótafutásukról, hanem a másnapi esélyekről is nyilatkozott.

Az időjárás okozta a legnagyobb izgalmat, ugyanis az elit futamok alatt lokális záporok csaptak le a verseny területére, a pálya felső, legtechnikásabb szakaszát időszakos felhőszakadások áztatták, míg a rajt-cél terület száraz maradt.

Közzétette: BringaSport – 2018. július 23., hétfő

Parti Andrást az első körben még egy négyes fogattal érkezett, legtovább Palumby Zsombor tudta tartani tempóját, de olimpikonunk őt is leszakította.

Benkó Barbarát a délelőtti tréningje közben egy darázs csípte meg, ez okozott némi izgalmat, de a versenyen meggyőző fölényt mutatott és magabiztosan védte meg címét, mellyel idén 3 szakágban (XCO, CX, országúti) is megnyerte az országos bajnoki címet.

Eredmények

201822júlEgész napKiemeltMTB XCO OBSoproni-hegység - Tolvaj-árokSzakág:MTB XCKategória:OB

U9 lány

1 CSER Antónia, Superior MTB Team
2 HEGEDŰS Heléna, Bike Zone Gödöllő
3 KÖMÖZ Abigél, Raprint Racing

U9 fiú

1 LOVÁSZ Máté, Focus Team Hungary
2 MOLNÁR Ágoston, Focus Team Hungary
3 BRUCHNER Máté, Femat-ZKSE

U11 Lány

1 KISS Nikoletta Bettina, Bike Zone Gödöllő
2 MOTOVÁN Dóra Focus, Team Hungary
3 SZÜCS Borbála, Femat-ZKSE

U11 Fiú

1 BERENCSI Benedek, Crosskovácsi Bikeschool
2 TÓTH Márk Martin, Crosskovácsi Bikeschool
3 OLCSVÁRI Botond, ROAD KSE

U13 Lány

1 BRUCHNER Regina, Femat-ZKSE
2 SZABÓ Léna, Femat-ZKSE
3 SZÜCS Júlia, Femat-ZKSE

U13 Fiú

1 PAKOT András Gusztáv, Kőbányai Torna Club
2 KOVÁCS Áron, Focus Team Hungary
3 KÁLMÁN Dániel Ákos, Fernat-ZKSE

U15 Lány

1 GREMAN Szonja, PCCC
2 TÓTH-ALMÁSI Borbála, VKE-NELSON Pepperl+Fuchs Team
3 OPAVECZ Lora, PCCC

U15 Fiú

1 LŐRINCZ Benedek, Meditech Sport Club
2 TAKÁCS-VALENT Márk, Kis-Galya KSE
3 MAGYAR Gergő, Győri Atlétikai Club

U17 Nő

1 BOKROS Csenge Anna, VKE-NELSON Pepperi+Fuchs Team
2 KISS Kata Emma, VKE-NELSON Pepperl+Fuchs Team
3 TRÓCSÁNYI Laura, VKE-NELSON Pepperl+Fuchs Team

U17 Férfi

1 BARANYI Dávid Áron, VKE-NELSON Pepperl+Fuchs Team
2 GERELY Attila, Crosskovácsi Bikeschool
3 MINÁROVICS Krisztián, Waberer’s Trek Team

U19 Nő

1 BUZSÁKI Virág, Pavé Cycling Academy
2 VAS Kata Blanka, Merida Maraton Team CST
3 FÖRDŐS Kata Barbara, Cube-Csömör

U19 Férfi

1 FETTER Erik, PCCC
2 FÜLÖP Ádám István, VKE-NELSON Pepperl+Fuchs Team
3 SYLVESTER Balázs, Femat-ZKSE

Master Nő

1 KIRÁLY Katalin, Waberer’s Trek Team
2 SZEKERES Viktória, KTM Teszt Team

Master 1 Férfi

1 BURGERMEISTER Balázs, Cube-Csömör
2 HATTYÁR Dániel, Focus Team Hungary
3 DOBAI Zoltán, Waberer’s Trek Team

Master 2 Férfi

1 MEDGYES Gábor, KTM Teszt Team
2 HORVÁTH Csaba István, Focus Team Hungary
3 ZÓKA-ÚJHELYI Zoltán, Speed-Way Team

Master 3 Férfi

1 KELEMEN Imre, Vialand Racing Team
2 LAKATOS Péter, Focus Team Hungary
3 GORTVA László, Vialand Racing Team

Elit Nő

1 BENKÓ Barbara, Ghost Factory Racing
2 SCHMIDEL Regina, Focus Team Hungary
3 CSEH Veronika, Alpinbike Team Endura GIANT High5

Elit Férfi

1 PARTI András, Waberer’s Trek Team
2 PALUMBY Zsombor, SVS Pro Team
3 DINA Márton, Cube-Csömör

Forrás
Forrás: BIKEMAG.HU

Kapcsolódó hírek

Hozzászólás

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..

Close
X