Pálya

Kiváló pályakerékpáros szereplés Belgiumban – Kanti, Lovassy, Molnár

BringaSport – 2017.03.20 – Március 17-18-án került megrendezésre Belgiumban a UCI CL1 kategóriás Belgian International Track Meeting, ahol válogatott színekben Kanti Dorottya (De Sprinters Malderen / Dr. Bátorfi-Agria KTK), a BVSC-Zugló színeiben Lovassy Krisztián és Molnár Gábor vettek részt. A versenyen kiemelkedő versenyzői gárda vonult fel, mind a női, mind a férfi vonalon, mivel a hongkongi pályakerékpáros világbajnokság előtt ez volt az utolsó versenyzési lehetőség volt. Mindemellett a belga verseny az első válogató versenye is volt a pályakerékpáros szakágnak.

17359249_1848030478769966_1893694898659354188_o

Kanti Dorottya, aki első pályaversenyén debütált válogatottként, scratch versenyszámban, pontversenyben és omniumban indult a világ- és Európa-bajnokokat felsorakoztató mezőnyben. Első nap scratch versenyszámban a kiváló 16. helyen végzett, ami 52 ranglista pontot jelentett a számára. Ugyanezen a napon pontversenyben is indult, itt a 18. helyen sikerült végeznie, 44 UCI pontért. Szombaton négy alkalommal is rajthoz állt az omnium versenyen, ahol kiváló szerepléssel bizonyította válogatottságát. Az utolsó számban, a pontversenyben, körelőnyt szerzett és a vég hajrában is a 6. helyen érkezett, ezzel az összesítésben a 15. helyen zárt (58 UCI pont).

17358735_1848027275436953_5880857502017984458_o

Lovassy Krisztiánnak a világbajnokságra való felkészülés fontos állomása volt a belga verseny, ahol két nap alatt két versenyszámban indult, ami valójában hét rajthoz állást jelentett. Pénteken került sor az ominum versenyszámaira, ahol a ahol a nagy  létszámú mezőnynek egy rövidített kvalifikációs pontversennyel kellett kezdeni. Ezt követően jött a scratch, a tempó verseny, a selejtező, majd zárásnak a pontverseny. Lovassy összetettben a 14. helyen végzett. Másnap következett a pontverseny, ahol Krisztián hozta a kötelezőt, és egy körelőnnyel a 10. helyen végzett (90 UCI pont).

17352139_1293135307421594_3635916485849888543_n

Molnár Gábor, a BVSC-Zugló junior pályakerékpárosa az első napon scratch versenyszámban indult, ahol a kiváló 12. helyen végzett, a második napon pedig pontversenyben, ahol a 9. hely megszerzésével kiváló szezonkezdést tudhat magáénak.

Fotók: Debruyn Tom, BVSC-Zugló