GP Izola: Filutás Viktor megnyerte a hegyi összetettet a szlovén Europe Tour versenyen

BringaSport – 2017.02.28 – Február 26-án került megrendezésre a UCI 1.2 kategóriás Europe Tour verseny Szlovéniában. A GP Izola országúti versenyen KONTENT-DKSI Cycling Team és a Mugenrace – Team Veloki bringásai, valamint két idegenlégiósunk, Dér Zsolt (Team Voralberg) és Kusztor Péter (BMC Amplatz) vettek részt.

Eredménylista >>

A táv 156,5 kilométeres volt, három különböző körpályát kellett teljesíteni, a dimbes-dombos terepen négy kategorizált emelkedőn lehetett pontokat gyűjteni. Filutás Viktor egy hat, majd négy főre apadó szökésben tekert 75 kilométert és megnyerte a GP Izola hegyi pontversenyét.

16997733_1411188938903205_7445846644008797022_n_769x577t0_ic

A Mugenrace – Team Veloki-ból Bertalan Balázs, Filutás Viktor, Kovács Máté, Lengyel Zoltán, Lóki Bence, Móricz Dániel, a KONTENT-DKSI Cycling Team-ből Hajdú Barna, Peák Barnabás, Szentpéteri András, Szőllősi Ferenc, Vígh Zoltán és Zsivity Zorán indult a versenyen. Kusztor Péter 17. helyezésével lett a legjobb magyar, őt követte Peák Barnabás az 58. helyen, majd érkezett a hegyi győztes Filutás Viktor a 62. helyen, Dér Zsolt pedig a 66. lett.

p2195737_769x577t0_ic

Fotók: Stubán Ferenc, DKSI