Franciaországi MTB világkupa eredmények

BringaSport – 2016.05.31 – Május 29-én került megrendezésre a mountain bike XCO világkupa harmadik fordulója Franciaországban (La Bresse), ahol Magyarországot Benkó Barbara (Focus XC Team) és Parti András (Waberer’s evopro MTB Team) képviselték.

Az elit női futam 11:20-kor startolt, Barbi a 33. helyet szerezte meg, ami 40 UCI pontot jelent. A férfiak délután 14:20-kor indultak neki a pályának, Parti András a 110. helyen érkezett célba, amiért 3 UCI pont járt.

“Az igazán rossz napokon megtanulod még jobban értékelni a jókat! Tegnap egy ilyen volt a Világkupán. Abszolút rossz nap némi gyomorproblémával nem ideális kombináció. Örülök, hogy ilyenkor van egy szuper csapatom! Köszönöm nekik!” – számolt be Facebook oldalán Benkó Barbi a versenyről.

13312744_1089394677793126_3157162328887207737_n

“Kicsit csalódott vagyok a mai nappal… Minden adott volt egy jó helyezéshez, magamhoz képest elég jól kezdtem, a 35. helyen voltam az első kör után, de még éreztem, hogy van bennem tartalék. Viszont a 2 második kört már defektes kerékkel fejeztem be. Bence, még nem tud osztódni, így csak ez egyik depóban volt pót kerekem, és pont utána kezdett leereszteni. Még egy kicsit kitartott, de a kör nagy részét, már futva abszolváltam. Sajnos ezalatt, akkora hátrányt szedtem össze, hogy a következő körben ki is szedtek. Eléggé csalódott vagyok, szerettem volna itt egy jót menni, de sajnos ez most nem adta ki.”olvasható Parti András beszámolója a világkupa versenyről.

13323328_1293864583975449_1049669729597220722_o

A világkupa eredményétől már függetlenül, május 27-én hivatalosan is megérkezett a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) értesítése, miszerint egy mountain bike XCO férfi kvótája már biztosan van Magyarországnak. Jelenlegi állás szerint tehát két bringás utazik idén a tengerentúlra az ötkarikás játékokra: Parti András, a hegyikerékpáros bringások képviseletében augusztusban, a para-kerékpárosok közül pedig szintén egy fő, Ocelka Róbert, Butu Arnold Csaba, vagy Barkóczi Péter a szeptemberi paralimpiára.