A 38. alkalommal rendezték meg a KSI-Csepel Kupa kerékpárversenyt – beszámoló

BringaSport – 2015.09.28 – Szeptember 26-án és 27-én került megrendezésre a 38. KSI-Csepel Kupa kerékpárverseny. A szombati időfutamon az elite kategóriában Milan Dragojevic, a szerb Spartak Subotica versenyzője állt a dobogó legtetejére, a második Nagy Bulcsú (Mugenrace Team Prolog), a harmadik pedig Kovács Kristóf (DKSI) lett. A vasárnapi kritériumon megint csak a szerb versenyző szerezte meg az aranyérmet, az ezüst Solymosi Márton (Team Veloki), a bronz Steig Gábor (Szekszárdi KSE) nyakába került.

Időfutam felnött dobogó

Időfutam elit dobogó: Milan Dragojevic, Nagy Bulcsú és Kovács Kristóf

A hagyomány az hagyomány, a KSI Kupa Magyarország egyik leghosszabb versenysorozata, idén a 38. alkalommal került megrendezésre, a Csepel Kerékpárgyártó és Forgalmazó ZRT. támogatásával, továbbá Dunakeszi és Fót városok engedélyével, segítségével, közreműködésével. A verseny nemzetközi voltáról a Spartak Subotica csapata gondoskodott, az időjárás pedig próbálta kedvét szegni a versenyzőknek, különösen a szombati időfutam szakaszon. Összesen 15 csapattól 86 nevezés érkezett, az időfutamon végül 74 versenyző indult el, a vasárnapi kritériumra új nevezések is érkeztek, a szép számú utánpótlás korosztályok fiataljai izgalmas csatákat vívtak, remek sportesemény zajlott 76 indulóval.

Felnöttek dobogó

Kritérium elite dobogó: Milan Dragojevic, Solymosi Márton, Steig Gábor és Somogyi Miklós versenyigazgató

A két nap összetett csapat díját a rendező egyesület legénysége, a KSI-Csepel SE nyerte 207 ponttal, második a Spartak Subotica lett 112 ponttal, és harmadik helyen a DKSI végzett 88 ponttal.

2. SZABÓ Csongor / Szekszárdi SZKE
3. PERCIC Mark / Spartak Subotica

2. NIMCEVIC Dario / Spartak Subotica
3. MINKÓ Roland / Veloroom Kecskeméti első sor