Bravúrral zárult a 30. ASKÖ-ARBÖ Radjugendtour

Bringasport – 2015.08.15 – Augusztus 9. és 14. között tartották Ausztriában az U17-es korosztály egyik legerősebb országúti versenyét, az ASKÖ-ARBÖ Radjugendtour-t, ahol Karl Ádám (Tipográfia TE) összetettben a 6. helyen végzett, mindössze 18 másodperc hátránnyal a győzteshez képest.

11800328_10206367480000165_1271844508617564557_n

Hosszú idő után ez a legjobb utánpótlás eredményünk országúton. A 6 napos versenyen kicsit több mint 300 kilométert kellett megtenni a fiataloknak, a nem éppen sík burgenlandi terepeken. A mini Tour de France-ként fémjelzett viadalon 23 csapat 138 fővel képviselte magát.

Nemzeti válogatottunk összetett eredményei:

1. Karl Ádám (Tipográfia TE) + 18 mp
  2. Orosz Gergő (FTC)
  3. Dian Ábel (Tipográfia TE)
  4. Hakk Bence (Veloroom Kecskeméti Elsősor)
  5. Kiss Hunor Máté (DKSI)
  6. Schneider Sebestyén (SZSZKE)

Rusovszki Gábor, a Tipográfia TE edzője a következőképpen számolt be a versenyről:

“A verseny a 9-i csapat időfutammal indult, aminek az eredménye nem számított bele az egyéni összetettbe. A mieink felejthető eredményt hajtottak. Az igazi verseny 10-én, hétfőn Deutsch Schützenben kezdődött, ahol egy 27,5 km-es körben kellett 3 kört megtennie a versenyzőknek. Az igazi nehézséget egy 15%-os hegy okozta, ahová az élmezőny rendszeresen nagyon gyorsan felért. Az első hegyi hajrában a magyar Karl Ádám a 3. lett. Ezután a 2. gyorsasági hajrában még bezsebelt egy 3. helyet, ami 1mp időjóváírást is jelentett. Az utolsó körben sikerült 8 versenyzőnek megszöknie köztük Karl Ádámmal. A véghajrában 7. lett, de az időjóváírásnak köszönhetően az összetett 4. helyén várta a folytatást.

A 2. szakasz Schwarzauból indult, ahol 6 kör, összesen 78 km várt a versenyzőkre. Ez egy nyugodtabb szakasz volt, ahol is csak egy fél Rózsadombnyi hegyet kellett körönként megmászni. A cél előtt 500 méterrel egy tömegbukás volt, ami a magyar felvezető “vonatot” is tönkretette, de Karl Ádám még így is a 10. helyet elcsípte. A 3. szakasz az egyik legnehezebb volt. Egy 11,8 km-es körpályán kellett 6 kört menni, körönként 160 méter szinttel. Az utolsó gyorsasági után 2 szlovén – akik az összetettben élen állókra nem voltak veszélyesek – 44 mp előnnyel hazaértek. Karl Ádám összetett 4. helye nem forgott veszélyben.

A 4. szakasz egy 1 km hosszú hegyi időfutam volt. A mieink itt nem mentek valami fényesen. Sajnos Ádám itt 2 helyet visszaesett. Az 5. szakasz volt a király etap, ahol 1 méter sík rész sem volt. 4 kört kellett ebben a 19 kilométeres körben megtenni Bad Tatzmansdorf környékén. A mezőny hamar szétszakadt. Elöl csak mintegy negyvenen maradtak, köztük Karl Ádámmal és a debreceni Kiss Hunorral. Ádám végig támadta az összetettben előtte állókat, az első részhajrában sikerült időjóváírást is szereznie. Az utolsó 10 kilométeren egy sikeresnek tűnő elmenést provokált ki, de az utolsó lefelében megfogták őket. A 6. hely az összetettben megmaradt, ami több, mint nagyszerű. Ki kell még emelni Orosz Gergő (FSZSE) egyenletes, jó teljesítményét.”

Fotó 2: Pignitzky Dóra