BMX Racing

8 dobogós helyezés – Alpok-Adria BMX Kupa

BringaSport – 2015.05.07 – Ismételten jól szerepeltek a magyar BMX-esek a négy ország (Szlovénia, Olaszország, Magyarország, Ausztria) által létrehozott Alpok-Adria Kupa versenysorozat legutóbbi állomásán. A szlovéniai verseny május 2-án és 3-án került megrendezésre Mariborban, és a magyar csapat 8 dobogós helyezést ért el a hétvégén.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a közel 150 indulót, akik rajthoz álltak az elmúlt hétvégén rendezett versenyen. Szombaton és vasárnap is némi csúszással indultak a programok, mert erősen felázott a pálya talaja. Az utánpótlás korosztályban és a felnőtt csoportokban is értékes helyezések születtek! A szombati napon az U9-es kategóriában Borbély Ferenc ezüst érmet, Zsembery Boldizsár pedig bronz érmet nyert. Az U15-ös korosztályban Pichler Igor 3., a 17+ korosztályban Vincze Gergely 2. helyezést ért el. A versenysorozat 4. fordulójának napján, vasárnap az U9-es korosztályban megint csak Borbély Ferenc szerezte meg az ezüstöt, Zsembery Boldizsár pedig a bronz érmet, a 17+ korosztályban pedig Szoboszlai Patrik lett a második, Vincze Gergely pedig a harmadik.